NEOBYČEJNÝ FESTIVAL LOUTKOVÝCH DIVADEL

podrobný program

 

                 Pátek 8. září

9:00 a 10:15

LS Nitka (Písek)

PEJSEK A KOČIČKA

Jestli budou péct dort nebo mejt podlahu, to se ještě uvidí.

 

13:00 S. Fánová  (Plzeň)                 

 JAK KLAUNKA  PEPINA K CIRKUSU PŘIŠLA

Pepina pracuje v cirkuse zlého principála jako prodavačka vstupenek, uklízečka a ošetřovatelka zvířat. Stará se taky o šikovnou kobylku Francesku, která nesnáší jeho cirkusovou drezuru a bití. Pepina odjakživa toužila po tom stát se cirkusovou umělkyní, a protože se zvířata bít nemají, společně od zlého principála utečou a založí si cirkus Josefína. Z klaunky Pepiny se stává akrobatka, kouzelnice, krotitelka hadů a také krasojezdkyně. Ale kam se poděla Franceska?

 

 

15: 00 Divadlo Dokola (Tábor)

 ČERT A KÁČA

Klasická česká pohádka o tom, jak to dopadne, když popletený čert si na svých zádech odnese do pekla místo lakotného a zlého starosty hubatou a tancechtivou Káču. Na motivy pohádky B. Němcové

 

 

 

17: 00  Divadlo b – R. Beran (Praha)

 MALÝ PÁN

Možná stejně jako Malý pán, zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po trmácení světem a bojích s obludami docela blízko. Vlastně za rohem.

VAROVÁNÍ: Kdyby se Vám loutky zdály povědomé, asi jste byli v kině.

 Představení na motivy stejnojmenného filmu.

 

 

19:30 hod. Buchty a loutky ( Praha )

 ZCHUDLÝ LOUTKÁŘ

Totální improvizace na témata zadaná od diváků. Diváci si řeknou jakoukoli pohádku a zchudlý loutkář ji se svým chudým vybavením zahraje. Během jednoho vystoupení jich stihne tři až deset, podle délky představení.

 

 

Sobota 9. září

 

9:00  DDM Rarášci (Opava)

O BAMBULÍNOVI

Napínavá a veselá pohádka o klubíčku Bambulínovi, které nechtělo, aby se z něj upletly bačkory.

Podle knižní předlohy M.Ďuríčkové

Úprava a režie G. Bernardová, loutky K. Hrbáčová, výprava P. Dvorský

 

 

11:00  ŽAS (Homole)

KOZÍ POHÁDKA

Tradiční pohádka v netradičním hávu vzniklá přímo na scéně při dýchánku mladých dam. Loutky, masky a další rekvizity jsou součástí domácnosti hostitelky. Při této pohádce se vlk nažere, ale koza zůstane celá, aneb pobaví se malí i velcí.

 

13:00  DivadloLo  (Karlovy Vary)

DRAK MRAK

Pohádka o Drakovi, který si chtěl vzít Růženku, ale přepočítal se.

 

 

15:00 Divadlo V Boudě (Plzeň)

 KAŠPÁREK S HONZOU V ZAKLETÉM ZÁMKU

Pohádka o tom, jaké dobrodružství zažijí na cestě za pokladem v zakletém zámku, a také o tom, že přátelství má větší cenu než všechny poklady. Inscenace je určená pro děti od 3 let.

 

17:00 Divadlo Puzzle Ltd. (KOREA)

 JAK VYPADÁ ZAJÍC

Klasická korejská balada zpracovává téma, které by se dalo pojmenovat jako „ věř a víra tvá tě uzdraví“. Příběhem krále, zajíce a želvy diváky provede jediná účinkující, korejská zpěvačka tradičního stylu pansori, jenž v sobě spojuje tanec, zpěv a vyprávění s dramatickými prvky.

 

 

19:30 BendersKindl (Karlovy Vary)

KING KONG ANEB CO BUDEME DĚLAT S TOU OPICÍ?

Loutkové divadlo pro celou rodinu. Představení, ve kterém se divák stává pralesem a herec zvířetem. Pohled na známý příběh očima goril, které na tomto světě přežívají jen v betonových výbězích zoologických zahrad. Autorské loutky, originální africké masky Goril i samotné téma vtahuje diváka do exotické říše fantazie a „moderního“ loutkového divadla.

King Kong prvotina BendersKindl

TOPlist
Průvod loutek vyráží za
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8